dr Kamila I. Leśniak (Konieczna)

Fundatorka Mamotato
Prezes Fundacji

Urodziła się i wychowała w Łodzi. Już od czasów szkoły podstawowej, poprzez różne aktywności angażowała się w życie społeczne, m.in. organizując szkolną wystawę psów, czy redagując gazetkę szkolną. W czasach licealnych pełniła funkcję przewodniczącej szkolnego Koła PCK. Była inicjatorką i koordynatorką akcji pt. Gwiazdkowa Zbiórka Darów dla Dzieci z Domu Dziecka nr 5 w Łodzi. W latach 2006-2010 była członkinią Studenckiego Koła Naukowego TIAL na Uniwersytecie Łódzkim.

Wykształcenie

Ukończyła Uniwersytet Łódzki, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny, na kierunku Finanse i Bankowość, gdzie w 2006 roku obroniła pracę magisterską, pt. Jakość świadczonych usług na przykładzie Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości w Łodzi. W roku 2007, na tym samym Uniwersytecie, ukończyła studia podyplomowe Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, zaś w roku 2011 na Uniwersytecie Warszawskim studia podyplomowe Audyt i Kontrola Wewnętrzna. W grudniu 2015 roku obroniła tytuł Doktora Nauk Ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu w Społecznej Akademii Nauk.

Doświadczenie

Posiada doświadczenie zawodowe w łódzkich Instytucjach Rynku Pracy, na stanowiskach od Stażysty do Koordynatora Zespołu, zdobyte w latach 2001 - 2009. Następnie, w latach 2009 - 2019, pełniła funkcję Kierownika Działu Archiwizacji i Kontroli Projektów unijnych oraz badawczych w Społecznej Akademii Nauk. Dnia 28 stycznia 2020 roku powołała do istnienia Fundację Mamotato (wpis do KRS 05.03.2020), gdzie odpowiada za całokształt działań. W roku 2020 zainicjowała i koordynowała Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci "Pędzelek", który spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród odbiorców z całej Polski.

Doświadczenie

Artykuły naukowe